single.php

26 edycja Festiwalu 4 Kultur już za nami


Kolejna, 26 edycja Festiwalu 4 Kultur już za nami, jednak długo pozostanie w naszej pamięci. Wydarzenie niesamowite, przyciągające tak wielu ludzi z nie tylko naszej gminy, bo również z innych części kraju.

Festiwal rozpoczął dyrektor Wojciech Demko wernisażem prac wykonywanych podczas pleneru rzeźbiarskiego, trwającego od kilku poprzednich dni przed naszym Ośrodkiem Kultury w ramach warsztatów rzeźbiarskich oraz projektu „Łączy nas nie tylko bug”. Wspaniali artyści wykonali trzy postacie mnichów, którzy niegdyś zamieszkiwali klasztor.
Podczas otwarcia nie tylko mogliśmy podziwiać ich dzieła ale i sami złapać za dłuto i pozostawić własny ślad w drewnie.
Dodatkową atrakcją był występ teatru 3.5, który zaprezentował dawne pieśni a kilka chwil przed otwarciem wykonał paradę „Wrota Fantazji” na ulicach naszego miasta.

Zapowiedzią do Festiwalu 4 Kultur był również mural wykonany na ul. Mickiewicza, przedstawiający wzór powiślański oraz autorską pracę artysty Mike Ortalion.

Tuż po otwarciu udaliśmy się na salę sportową szkoły podstawowej, gdzie prowadzący Robert Kudelski rozpoczął muzyczną część wieczoru.
Na scenie pojawili się: XProjekt, Słowiańska Dusza oraz główny gość programu; Marcin Wyrostek.
Usłyszeć mogliśmy pieśni różnego pochodzenia czym publiczność była zachwycona.
W trakcie koncertów grupa Dzierzgońskie Perły Kultury przygotowała degustacje potraw polsko – ukraińskich. Można było posmakować Peremech – drożdżowe placki z mięsem, smażone na głębokim tłuszczu. Naleśniki z farszem pieczarkowo-cebulowym, ziemniaki zapiekane z boczkiem, kwas chlebowy, pajdę ze swojskim smalcem i ogórkiem małosolnym oraz zupę gulaszową, a to wszystko w ramach projektu „Działaj Lokalnie” integrującym społeczność polsko – ukraińską.

Serdeczne podziękowania dla naszych sponsorów, gminie Dzierzgoń, dla uczestników wydarzenia, dla Szkoły Podstawowej za udostępnienie pomieszczeń byśmy mogli bezpieczni przed burzami uczestniczyć w Festiwalu oraz pracowników naszego Ośrodka, którzy uwijali się jak mrówki by wszystko działało jak trzeba. Nie możemy się już doczekać następnej edycji! Fotorelacja

Nocleg w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury

Partnerzy/sponsorzy

Formularz Kontaktowy

f