Dzień Dziecka


Dzień Dziecka to święto obchodzone na całym świecie. Jego celem jest nie tylko obdarowanie wszystkich pociech prezentami i miłe spędzenie z nimi czasu, ale przede wszystkim uświadomienie sobie, że każdy malec powinien być traktowany z szacunkiem, miłością i godnością. W Polsce Dzień Dziecka obchodzono jeszcze przed II wojną światową.
A jak my obchodziliśmy ten szczególny dzień?
Świętowanie w naszej gminie trwało nie jeden a kilka dni! Szkoły i świetlice przygotowały znakomite atrakcje dla dzieci, co obejrzeć możecie na ich oficjalnych facebookowych profilach.
1 czerwca to był dzień pełen zabaw, uśmiechów i rozgrzanych od zabawy buziek. W centrum rekreacyjno – sportowym przygotowaliśmy niemałe party. Po oficjalnym otwarciu imprezy przez panią burmistrz Jolantę Szewczun, dzieci mogły korzystać z dmuchanców, mechanicznego byka, malowania twarzy i wielu dodatkowych animacji! Odbył się pokaz iluzjonisty Bartosza Szuberta, były trampoliny, Eurobungee i zawody sportowe.
Nawet maluszki miały swój kącik, gdzie mogły odpocząć na kocyku czy pomalować farbami. Przy stoisku gminy można było wygrać ciekawe gadżety, MOPS zabawiał milusińskich ciekawymi grami a Biblioteka Publiczna zachęcała różnorakimi książkami z niemałym powodzeniem. Nie obyło się również bez zdrowych owocowych szaszłyków od Mikoryza Jeziorska, waty cukrowej i popcornu.
Zabawa była przednia, a uśmiechnięte buzie najlepszym dowodem na pełen sukces. Dziękujemy organizatorom, naszemu głównemu sponsorowi – Bankowi Spółdzielczemu w Dzierzgoniu i wszystkim pracownikom oraz wolontariuszom za ogrom włożonej pracy
Bank Spółdzielczy w Dzierzgoniu
Gmina Dzierzgoń
Spółdzielnia Socjalna Dzierzgoń na Start
Dzierzgońska Spółdzielnia Animacji
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu
Rpwik Dzierzgoń
Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu
Klub Dziecięcy „Promyczek”
Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Bruku
Szkoła Podstawowa im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Dzierzgoniu
Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu
Szkoła Podstawowa w Bągarcie
DOK- Biblioteka Publiczna w Dzierzgoniu
Dzierzgoń Twoje Miasto
Mago Magic Show – Iluzjonista Bartosz Szubert

Zobacz więcej zdjęć

Nocleg w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury

Partnerzy/sponsorzy

Formularz Kontaktowy

f