single.php
konkurs-plastyczny

Konkurs plastyczny „Dzierzgoń dawniej”


Dzierzgoński Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza dzieci i młodzież w wieku 7 – 18 lat do udziału w konkursie plastycznym „Dzierzgoń dawniej”.
W konkursie przewidziane są trzy główne nagrody w trzech kategoriach wiekowych, wyróżnienia za wyjątkowe prace oraz upominki dla każdego uczestnika. Po ogłoszeniu zwycięzców, wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie zostaną zaproszeni na uroczystą wystawę prac konkursowych do Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury.
Celem konkursu jest pogłębianie wiedzy i kształtowanie zainteresowań uczniów historią oraz walorami estetycznymi dawnej architektury miasta Dzierzgoń, co pozwoli na zbudowanie wrażliwości i docenienie tradycji architektonicznej, poznawanie przestrzeni oraz zrozumienie procesu tworzenia krajobrazu kulturowego. Ponadto zachęcamy do rozbudzania zainteresowania historią regionu i do doskonalenia umiejętności samodzielnego poszukiwania, gromadzenia i selekcjonowania informacji z różnych źródeł. Konkurs pozwoli rozwijać inwencję twórczą dzieci i młodzieży oraz wypromować lokalne młode talenty.
Prace konkursowe przyjmowane będą od 10.01.22 do 28.02.22. Każda praca powinna nawiązywać do tematu konkursu oraz być podpisana imieniem i nazwiskiem dziecka oraz wiekiem.
Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem konkursu.

Do pobrania

Nocleg w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury

Partnerzy/sponsorzy

Formularz Kontaktowy

f