single.php

Obchody 233 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja


Burmistrz Jolanta Szewczun zaprasza serdecznie wszystkich mieszkańców Dzierzgonia do uczczenia razem 233 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Rozpoczniemy dzień od Mszy Świętej w Kościele im. Trójcy Przenajświętszej o godzinie 12:00, aby podziękować za dar wolności i niepodległości oraz modlić się za naszą Ojczyznę.
Następnie zapraszamy na plac przed Urząd Miejski, gdzie o godzinie 13:00 rozpocznie się główna część obchodów. W programie przewidziane są:
– Przemowa o Konstytucji, która przybliży nam znaczenie tego historycznego dokumentu dla naszego narodu oraz jego wpływ na rozwój państwa i społeczeństwa.
– Występy sekcji wokalnej Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury, które dodadzą uroczystości artystycznego wymiaru.
– Nagrodzenie zwycięzców konkursu wiedzy o Konstytucji 3 Maja, aby uhonorować zaangażowanie i wiedzę na temat naszej historii.
– Wystawa historyczna, na której będzie można przyjrzeć się bliżej Konstytucji 3 Maja i poznać jej kontekst oraz znaczenie.
– Kawiarenka, gdzie będzie można napić się aromatycznej kawy w miłej atmosferze towarzyskich rozmów.
To wyjątkowa okazja, abyśmy wspólnie przypomnieli sobie o wartościach, na których zbudowana została nasza ojczyzna oraz celebrowali dziedzictwo naszych przodków.

Nocleg w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury

Partnerzy/sponsorzy

Formularz Kontaktowy

f