single.php
Featured Video Play Icon

Przeżyjmy to jeszcze raz! Tegoroczna majówka


Przeżyjmy to jeszcze raz!
Tegoroczna majówka zaczęła się epicko juz 30 Kwietnia od zawodów strongmanów o Puchar Narodów oraz zawodów strażackich o Puchar Burmistrza Dzierzgonia Jolanty Szewczun. Były ogromne ciężary, lała się woda i pot, widowisko było spektakularne. Po wręczeniu zwycięzcom nagród, zagrał nam zespół 4ever.
1 Maja do Dzierzgonia zawitało sześć mobilnych gastronomii, serwujących dania z różnych stron świat. Dzieci miały moc atrakcji, pogoda nam dopisała a wszystko to przy energetycznej muzyce, za którą stał jedyny w swoim rodzaju Dj Benny.
2 Maja, święto barw narodowych, Dzień Flagi. Energia była wystrzałowa! Obchody rozpoczęliśmy od zbiórki na targowisku miejskim. Tam odbyła się bitwa kolorów, po której przeszliśmy w biało czerwonym korowodzie pod Urząd Miejski. Tam mogliśmy podziwiać paradę zabytkowych samochodów po czym stworzyliśmy żywą flagę.
3 Maja odbył się nieco inaczej niż standardowo. Po uroczystej Mszy Świętej w Kościele Trójcy Przenajświętszej, mieszkańcy zgromadzili się na Placu Wolności, gdzie rozbrzmiewały dźwięki fortepianu, w wykonaniu Nikodema Lewandowskiego. Tam zaserwowaliśmy słodki poczęstunek a młodzież, która wzięła udział w konkursie wiedzy o Konstytucji dostała nagrody.
Serdecznie dziękujemy naszemu głównemu sponsorowi Bank Spółdzielczy w Dzierzgoniu, pracownikom naszego Domu Kultury za znakomitą pracę oraz wszystkim za tak liczny udział.

 

Nocleg w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury

Partnerzy/sponsorzy

Formularz Kontaktowy

f